En İyi Seyahat Uygulamaları

Eğer bu yazımızı okuyorsanız muhtemelen en yakın zamanda bir seyahat planlıyorsunuz veya ah keşke bir yerlere gidebilsem diye iç geçiriyorsunuz. Bu yazımızda sizlere çıktığınız gezilerde işinizi görecek ve belki de sizi çok sıkıntıdan kurtaracak en iyi seyahat uygulamaları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bahsettiğimiz uygulamaları telefonunuzda bulundurmak faydalı olacaktır. Çünkü her an bir ucuz bilet fırsatı ile kendinizi yolda bulabilirsiniz. Neyse daha fazla vakit kaybettirmeden listemize geçelim.

En İyi Seyahat Uygulamaları

1 – XE Currency

Eğer gideceğiniz ülke Euro kullanan bir ülke değilse gider gitmez paranızı değiştirmeniz gerekiyor.  Bu durumda gittiğiniz ülkeye bağlı olarak para bozdurma sıkıntı olabiliyor. Biz mesela Lviv‘de bir sıkıntı çekmemişken Prag‘da gayet sıkıntılı süreç yaşamıştık. Bazı yerler size daha düşük kurla bozmak istiyorlar. Bu uygulama ile kendiniz bozdurmadan önce güncel kurları görebiliyorsunuz. Bu sayede sadece fiyatlara bakarak bozdurmak için uygun yer olup olmadığı ile ilgili kanıya varabilirsiniz.

2 – CityMaps2Go

Hiç bilmediğiniz bir şehre gittiğiniz için yollarda kaybolmamak sizin için önemli parametrelerden bir tanesi haline geliyor. Elbette Google Maps siziniçin önemli bir parametre ki bir sonraki maddede de ondan bahsedeceğiz. Ancak CityMaps2Go size gitmeden önce listeler oluşturma, offline harita indirme ve harita üzerinde bu mekanları görme imkanı tanıyor. Bize Prag ve Viyana gezilerimizde çok yardımcı olmuştu. Size de olacaktır bizce.

3 – Google Maps

Tabi ki yurt dışına çıktığında telefonunda olmazsa olmaz uygulamalardan bir tanesi Google Maps. Size yapmanızı önerdiğim en önemli şey, gideceğiniz yer ile ilgili alanın offline haritasını indirmenizdir. Bu sayede internet olmasa da yolunuzu kaybetmezsiniz.

4 – TripAdvisor

Bu uygulama sayesinde gittiğiniz yerlerde karşınıza çıkan mekanlarla ilgili, daha önce orayı ziyaret etmiş kullanıcıların yorumlarını, verdiği puanları ve varsa menüsünü görmek istediğinizde sizin yardımınıza koşuyor. Belki de en güzel yanı gözünüze kestirdiğiniz yemeğin fotoğrafını görmek oluyor. 

5 – Rome2Rio

Eğer kafanızdaki planda birden fazla şehri ziyaret etmek varsa, şehirler arasındaki geçişi nasıl yapacağınız ve aynı zamanda kaç paraya geçebileceğinizi bulmanız kafanızda soru işareti olabilir. Artık bu soru işaretini silebilirsiniz. Rome2Rio sayesinde olduğunuz yeri ve gideceğiniz yeri seçerek olası tüm alternatifleri parasına kadar görebilirsiniz. Biz bu uygulama sayesinde Viyana’dan Prag’a Flixbusile 2 kişi toplam 30€’ya geçtik. Bence gayet uygun bir fiyattı. En güzeli de size plan yapma fırsatı veriyor. Çünkü size tüm olanakları sunuyor.

Bu uygulamalar haricinde tabi ki SkyScanner, Airbnb ve  Booking gibi uygulamalar kullanmanız gerekiyor. Ancak bu uygulamalara özel ayrı ayrı yazılar hazırlayacağımız için şimdilik sadece isimlerini yazıyoruz. Zaten yakında detayları paylaşacağız.

Bu noktada bizce sizin için gerekli uygulamaları ele aldık. Bunlara ek olarak sizin kullandığınız uygulamalar var mı ? Paylaşırsanız biz de yararlanalım.

Paylaş: