Covid-19 Karantina Günlerinde Yapabileceğiniz Ücretsiz Aktiviteler

#Evdekal maya çalıştığımız şu günlerde kendimizi geliştirmeye, öğrenmeye ve keşfetmeye devam etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Kendimizi istediğimiz alanda online eğitimlerle geliştirmenin, uzun zamandır öğrenmek istediğimiz yabancı dili öğrenmenin, gezmeyi hayal ettiğimiz müzeleri online da olsa gezmenin şimdi tam zamanı.

Ücretsiz yapabileceğiniz birçok içeriği sizin için derledik. Kategorilerden biri mutlaka ilginizi çekecektir. Hadi anlatmaya başlayalım…

Online Eğitimler ve Kurslara Katılın

Udemy

Belki de hepimiz daha önce deneyimlediği site olan Udemy ile başlayalım. Udemy fotoğrafçılık, işletme, kişisel gelişim, pazarlama, müzik ve daha birçok alanda eğitimler sunan bir akademi. Kursların sonunda dilerseniz sertifika da alabiliyorsunuz.

Udemy: https://www.udemy.com

Brit + Co

Yarın yani 9 Nisan’a kadar tüm eğitimleri ücretsiz olan Brit + Co; modadan sanata, fotoğraf çekme ve photoshop eğitimlerinden, sulu boya tekniklerinden sukulent yetiştirmeye, takıya, örgüye, pek çok konuda inanılmaz başarılı eğitimler sunuyor. Siteye üye olduktan sonra eğitim ücreti kaç dolar olursa olsun, promosyon kodu olarak “SELFCARE” yazmanız durumunda sizden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Benim de bugünlerde en çok yararlandığım sitelerden biri Brit + Co, sulu boyaya başlamak için yeterli bir sebebim var 🙂

Brit-Co: https://www.brit.co

Ivy League Kursları

Ivy League hocalarının hazırladığı 450 adet online kurs artık tamamen ücretsiz ve herkesin erişimine açılmış durumda. Dünyanın en prestijli okullarının sunduğu bu kurslarda sağlık ve tıp, kişisel gelişim, sanat tasarımı, matematik, mühendislik ve daha bir çok alanda online eğitim alabilirsiniz.

Ivy League: https://ivyleague.com

Openculture 

Dünyanın Stanford, Yale, MIT, Harvard, Oxford vb. en iyi üniversitelerinden 1.500 çevrimiçi kurs bulabilirsiniz. Tarih, felsefe ve edebiyattan fizik, biyoloji, psikoloji ve bilgisayar bilimlerine kadar birçok içerik bulunuyor. İstediğiniz her şeyi öğrenmek için bu çevrim içi kurs koleksiyonunu kullanabilirsiniz.

Openculture : http://www.openculture.com

Kitap severleri unutmadık:)

University of Cambridge Kütüphanesi

Dünyanın en iyi üniversitelerinden Cambridge’in kütüphanesi tam bir kitap hazinesi. Kaynaklarını online erişime açan kütüphanede, sayısız kitaba ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz. Cambridge Üniversitesi Kütüphanesi’nin yaklaşık 8 milyon doküman bulunuyor şaşırtıcı değil mi?

Cambridge Üniversitesi Kütüphanesi: https://www.lib.cam.ac.uk

Yeni bir dil öğrenin

Duolingo

İster telefon uygulamasından (iPhone ve Android için uyumlu) ister internet sitesi üzerinden üye olun. İçerisinde 20’den fazla yabancı dil seçeneği mevcut. Hem basit hem de öğretici bir şekilde nasıl kolay yabancı dil öğrenilir deneyince siz de şaşıracaksınız.

Duolingo: https://www.duolingo.com

Memrise

Yabancı dil öğrenirken kelime ezberlemeyi seviyor ve tekrar ederek hafızanızda kolay kalacağını düşünüyorsanız bu uygulama tam size göre. Telefon uygulamasını da kullanabilirsiniz. (iPhone ve Android‘de bulunuyor.)

Memrise: https://www.memrise.com

Online Müzelerde Gezintiye Çıkın

Aşağıda paylaştığımız linklerde dünyanın bambaşka bir şehrindeki müzeleri online olarak keşfedebilirsiniz. Bunların bir kısmına Google’ın Arts & Culture uygulaması sayesinde ulaştığınızı söylemeden geçmeyelim. Uygulamayı Google Playstore‘dan ve AppStore‘dan indirebilirsiniz.

Opera veya Tiyatro İzleyin

Aşağıda paylaştığımız linkler üzerinden ücretsiz olarak konser, opera ve bale ve tiyatro gösterilerini takip edebilirsiniz.

Biraz da Spor!

Down Dog

Normalde ücretli olan uygulama 1 Nisan’a kadar ücretsiz. ( Bir güzel haber daha verelim eğer öğrenciyseniz ya da -edu uzantılı email adresine sahipseniz 1 Temmuz’a kadar ücretsiz.) Yoga, egzersiz gibi günlük egzersizler için videolu içerikler ile size tüm hareketleri rahatça yapma fırsatı tanıyor.

Down Dog: iPhoneAndroid

Sweaters Community

Sweaters Community sayesinde artık instagram üzerinden yapılan canlı yayınla yoga,pilates veya meditasyon yapmak çok kolay. Spora meraklıysanız gün içerisinde yaptıkları canlı yayınlara mutlaka göz atın.

Yeni Yemek Tarifleri Keşfedin

Ruhun Doysun

Ruhun Doysun projesi, daha rafine ve kaliteli yaşam için bir yolculuk olarak tanımlanıyor. Grundig’in katkılarıyla oluşturulan platform yemek tariflerinden, mutfakta işinize yarayacak püf noktaların içeriyor, doğaya ve geri dönüşüme, bilinçli tüketime ve sürdürülebilir yaşama vurgu yapıyor. Siteyi bir inceleyin içerikleriyle ruhunuza kesinlikle iyi gelecek 🙂

Ruhun Doysun: https://www.ruhundoysun.com

Paylaş: